Історична довідка
Закупненська селищна територіальна громада утворена відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», внаслідок об'єднання 6 сільських рад: Кутковецької ( с.Кутківці, с.Дубівка ),Вільховецької (с.Вільхівці, с.Кузьминчик, с.Рудка), Гусятинської (с.Гусятин, с.Боднарівка), Голенищевської (с.Голенищево, с.Романівка), село .Вівся, село Івахнівці та Закупненської селищної ради. Населення ОТГ станом на 01.10.2021 становить понад 7,376 тис. осіб.
Селище міського типу Закупне
Вперше село Закупне згадується в письмових джерелах за 1851 рік (Труды Подольского епархиального историко-статистического комитета) вип..9 за ред. священика Е.Сіцінського м. Камянець-Подільський 1901 рік.
Територія села на той час належала поміщикові Балансовичу. Звідки ж пішла назва Закупне? Є кілька версій походження цієї назви. Найточніша із усіх пов’язана із словом „купи”. На території села знаходяться Товарові кряжі. Місцеве населення називало ці кряжі за їх конусоподібну форму – купами. Село, що виникло в цій місцевості, дістало назву Закупне, тобто за купами.
А поселилося населення за цими купами (із перших переказів старожилів) ще в ХІІІст., про що свідчать виявлені тут знаряддя праці під час розкопок, які проводились у 60-ті роки нашого століття експедицією Кам’янець-Подільського педінституту в долині р.Жванчик (стара Закупна). В ХІІІст. монголо-татари зруйнували поселення. Уцілілі жителі сховалися між Товтрами, там оселилися і дали початок новому поселенню.
На основі маніфесту від 19 лютого 1861 року 303 кріпаки села Закупне стали особисто вільними. Проте реформа не поліпшила економічний стан селян. Лише 16 селянських дворів одержали польові наділи від 6-9 десятин землі, 56 дворів – по 4 десятини. На той час в селі налічувалось 81 двір та 437 чоловік. До 1914 року в селі не було школи. Тільки в 1912 році за ініціативою земства почалося на території села будівництво початкової школи. Відкрито школу в 1914 році.
Перша світова війна ще більше погіршила становище трудящих. З початком війни доросле населення було мобілізоване на риття окопів, будівництво укріплень, а 46 чоловік у діючу армію. З них 12 загинуло на фронті.
В 1915 році у зв’язку з військовими подіями було почато будівництво залізниці Ярмолинці – Гусятин через село Закупне. З цього часу в селі Закупне діє залізнична станція і розвиток села прискорюється.
У листопаді 1920 року частинами другої української дивізії вдалося придушити національно-визвольний рух і встановити радянську владу і почалася в селі модернізація радянської влади так звана „українізація” краю.
Після утворення в березні 1923 року Чемеровецького району активізувалася діяльність партосередку. В 1925 році в селі утворено сільську раду.
Почався сталінський воєнно-комуністичний штурм. Весною 1930 року на загальних зборах жителів села було винесено рішення про утворення колгоспу – „Нове життя”.
7 липня 1941 року Закупне було окуповане німецько-фашистськими загарбниками. 24 березня 1944 року підрозділом 10-го Уральського добровольчого корпусу 4-тої танкової армії 1-го Українського фронту село Закупне було визволено від німецько-фашистськими окупантів.
В 1972 році за рішенням облвиконкому від 19 серпня № 221 село Закупне віднесено до категорій селищ міського типу.
В повоєнний час в селі Закупне відбувались значні зміни: почали відновляти свою роботу промислові підприємства: Закупненський кар’єр, Закупненське ХПП, Вапняковий завод, залізнична станція, колгосп та інші промислові об’єкти.
В даний час селище Закупне являється транспортно-промисловим центром району. Селище знаходиться на відстані
Станом на 01.01.2013 року в селищі Закупне діють: ДП «Закупненський кар’єр», ПрАТ «Закупненське ХПП», ЗАТ «Оболонь» (цех по переробці зерна), філія ТОВ КВС «Україна», ДП «Агрозахист», Залізнична станція Закупне, паливний склад, частина МНС, Укртелеком, Укрпошта, відділення Ощадбанку, Закупненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад «Берізка», Закупненський Будинок Культури, музей, бібліотека (книжковий фонд складає 15.00 тис.), Рада ветеранів, Закупненське комунальне підприємство «Комунальник», Амбулаторія сімейної медицини, ринок, аптека, перукарня, три фермерські господарства.
В селищі налічується 11 закладів торгівлі та громадського харчування: 8 магазинів та 3 бари.
В смт Закупне діє Українська православна церква Св. Миколая Чудотворця Київського патріархату, в даний час будується церква. Демографічна ситуація: 1408 чоловік, 604 двори, 143 учні навчається в школі та 47 дітей відвідують дитячий садочок.
В жовтні 2020 року, відбулися місцеві вибори в рамках завершення реформи децентралізації, в об’єднану територіальну громаду з центром смт Закупне увійшло 13 сіл та одне селище міського типу.
Галузь промисловості в територіальній громаді представлена двома підприємствами: ТОВ «Фітоліт», ДП «Закупненський кар’єр».
В смт.Закупне здійснюють діяльність два сучасних елеватори ПП «Аграрна компанія - 2004» та ТОВ «Оболонь-Агро».
26 липня 2018 року відбувся запуск у реальному часі нової фотогальванічної станції (ФЕС) “Кутківці” ТОВ «Солар Системс» (першої в районі) піковою потужністю 5,09 МВт. Дане підприємство на території Закупненської ОТГ представляє малу енергетику, а також функціонує дві ГЕС в с.Боднарівка.
В 2020 році завершено будівництво Вільховецької амбулаторії загальної практики сімейної медицини по вул. Залізничній в с. Вільхівці Чемеровецького району Хмельницької області. Даний проект реалізувався у рамках програми «Доступна медицина».
В смт.Закупне здійснюється реалізація інвестиційного проєкту, який фінансується за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку відповідно до програми Президента України «Велике будівництво», це проєкт : Створення умов для надання високоякісних освітніх послуг через реалізацію проекту «Реконструкція та модернізація приміщення в Закупнянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів по вул. Центральній, 7 в смт Закупне Чемеровецького району, Хмельницької області» в рамках реалізації концепції "Нова українська школа Вартість проекту становить 24397,922 тис. грн.