Про перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам з 1 квітня 2021 року

Дата: 03.06.2021 09:28

Згідно абзацу 5 частини 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області з 1 квітня 2020 року  проведено автоматичний перерахунок пенсій з дорахуванням страхового стажу, а в разі доцільності і заробітної плати, для 24065 працюючих пенсіонерів (або 25,2% від кількості працюючих пенсіонерів). З них отримали підвищення 7586 осіб (або 31,5% від перерахованих).

Перерахунок  проведено для осіб, в яких від дати призначення/попереднього перерахунку (від останньої дати зарахування страхового стажу) до  01.03.2021 року пройшло не менше 24 календарних місяців, та які є отримувачами пенсій:

• за віком, по інвалідності, в тому числі, обчислені в розмірі пенсії за віком;
  • за вислугу років при умові, що станом на 01.04.2021 року досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Перерахунку з 1 квітня 2021 року не підлягають пенсії, розмір яких  після 01.04.2019 року та/або 01.04.2021 перераховувався за зверненнями осіб відповідно до ч.4 ст.42 Закону (з дорахуванням стажу, стажу і заробітної плати після призначення/ попереднього перерахунку пенсії), або проводився після цих дат перехід з одного виду пенсії на інший.

Додаткова потреба в коштах для фінансування виплати пенсій в підвищених розмірах становить 1,31 млн.грн., середній розмір підвищення становить 172,72 грн.

Виплату перерахованих пенсій буде проведено у червні поточного року з доплатою з 1 квітня 2021 року.