Закупненська громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

ПФУ інформує

Дата: 30.01.2023 14:20
Кількість переглядів: 160

Фото без опису

ПОРЯДОК З 01.01.2023 ВРАХУВАННЯ СТАЖУ І ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ПРИ ПРИЗНАЧЕННІ ПЕНСІЇ В УКРАЇНІ ЗА ПЕРІОД РОБОТИ В РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ

 

Призначення і виплата пенсій громадянам України, які проживали і працювали за її межами, здійснюється згідно із пенсійним законодавством України, яке складається із Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», інших нормативно-правових актів, а також міжнародних договорів (угод), що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення. Однією з таких угод є Угода про гарантії прав громадян держав-учасниць СНД у галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992 року              (далі –Угода). Її підписантами свого часу стали 13 країн, в тому числі Україна і росія. Незалежно від того, в якій із цих країн працювала особа, при переїзді в Україну їй згідно українського законодавства зараховувався стаж, напрацьований на територіях цих держав  і призначалась пенсія.

З 1 січня 2023 року російська федерація в односторонньому порядку припинила участь в Угоді. Тому, на осіб, які працювали в росії після 1 січня 1992 року, не поширюються норми Угоди щодо врахування при призначенні пенсії російського стажу та заробітку.

До прийняття відповідного нормативно-правового акту при призначенні пенсії громадянам, які проживали/працювали на території росії заробітна плата та страховий стаж для обчислення розміру пенсії враховується наступним чином:

- заробітна плата за періоди роботи на території України згідно ст. 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»:

за весь період страхового стажу починаючи з 01.07.2000;

за період по 31.12.1991- на підставі довідки  про нараховану заробітну плату (дохід), за умови підтвердження  довідки про заробітну плату первинними документами;

- стаж  (служба), набутий на території російської федерації, враховується по 31 грудня 1991 року при підтвердженні документами;

- страховий стаж, набутий на території України, враховується відповідно до ст. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;

- стаж, що дає право на пільгове пенсійне забезпечення за Сп.1 і 2, набутий на території російської федерації, враховується за періоди роботи в особливо шкідливих і особливо важких умовах праці за Сп.1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Сп 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 1173 на підставі уточнюючих довідок про пільговий характер роботи.

 

ПОРЯДОК ПЕРЕРАХУНКУ ПЕНСІЇ З 01.01.2023 ОСОБАМ, ПЕНСІЯ ЯКИМ БУЛА ПРИЗНАЧЕНА З ВРАХУВАННЯМ СТАЖУ ЗА ПЕРІОД РОБОТИ В РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ ВІДПОВІДНО ДО ЗАКОНОДАВСТВА  УКРАЇНИ

 

Особам, яким пенсія призначена відповідно до законодавства України, перерахунок пенсії буде проводитися за матеріалами пенсійної справи.  При цьому періоди роботи на території російської федерації, зараховані до страхового стажу при призначенні пенсії, не будуть виключатися.

Аналогічно буде вирішуватися питання щодо поновлення раніше призначених пенсій в Україні. Поновлення виплати пенсії буде проводитися з урахуванням заробітної плати (доходу) і страхового стажу, з урахуванням яких обчислювався розмір пенсії до моменту припинення її виплати.

 

ДОКУМЕНТИ, ЯКІ ВРАХОВУЮТЬСЯ ПРИ ПРИЗНАЧЕННІ ПЕНСІЇ В УКРАЇНІ ЗА ПЕРІОД РОБОТИ В РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ

 

23 грудня 2022 року набрав чинності Закон України «Про зупинення дії та вихід з Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та  кримінальних справах та Протоколу до Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та  кримінальних справах від 22 січня 1993 року», відповідно до якого зупинено у відносинах, зокрема, з російською федерацією дію Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та  кримінальних справах, вчиненої від імені України у м.Мінську 22 січня 1993 року і ратифікованої Законом України від 10 листопада 1994 року 240/94-ВР та Протоколу до Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та  кримінальних справах від 22.01.1993 року, вчиненого від імені України у м. Москві 28 березня 1997 року і ратифікованого Законом України від 03 березня 1998 року 140/98-ВР.

Документи, підтверджуючі стаж роботи в росії та інші документи по 31 грудня 1991 року, враховуються при призначенні пенсії у разі проставлення апостиля компетентним органом російської федерації.

 

ДІЯ УГОДИ ПРО ГАРАНТІЇ ПРАВ ГРОМАДЯН ДЕРЖАВ - УЧАСНИЦЬ СПІВДРУЖНОСТІ НЕЗАЛЕЖНИХ ДЕРЖАВ У ГАЛУЗІ ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 

  За результатами письмового повідомлення Виконавчого комітету Співдружності Незалежних Держав стосовно рішення української сторони вийти з Угоди про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення від 13.03.1992, зазначений міжнародний договір України припинить свою дію для України 19 червня 2023 року.

Починаючи з 19.06.2023 обчислення страхового стажу, набутого в республіках колишнього Союзу Радянських Соціалістичних Республік, а в подальшому незалежних державах, та врахування нарахованої на їх території заробітної плати здійснюватиметься відповідно до законодавства України з урахуванням двосторонніх угод/договорів.

                  На сьогодні такі двосторонні угоди/договори в галузі пенсійного  забезпечення укладені з Азербайджанською Республікою, Республікою Білорусь, Республікою Грузія, Республікою Молдова.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь