Як система БПД протидіє гендерно зумовленому насильству, інформує сектор "Чемеровецьке бюро правової допомоги".
Почувши про ґендерно зумовлене насильство, люди насамперед уявляють чоловіка-тирана, який кривдить свою дружину. Втім це явище ширше ніж домашнє насильство і охоплює майже всі сфери життя.
Зазначимо, що термін «ґендер» – означає різні соціальні ролі, обов’язки та ідентичності жінок і чоловіків та співвідношення сил між жінками й чоловіками у певному суспільстві.
Ґендерна рівність означає, що всі людські істоти мають свободу для розвитку своїх особистих здібностей та свободу вибору без обмежень, пов’язаних із жорстко закріпленими гендерними ролями. Тобто різна поведінка, прагнення та потреби жінок і чоловіків враховуються, оцінюються й підтримуються рівним чином (Європейська Комісія, 2004).
Рівність не означає, що жінки та чоловіки мають стати однаковими, але права, обов’язки та можливості жінок і чоловіків не мають залежати від того, народилися вони жінками чи чоловіками.
Гендерно зумовлене насильство може торкнутися будь-кого та будь-де: вдома або на роботі, незалежно від культурних чи релігійних переконань, статусу особи або рівня її освіти.
Детальніше — у статті на сайті: bit.ly/3NxpDHk
Як отримати допомогу?
Звертайтеся до системи безоплатної правової допомоги. Наші юристи та юристки мають великий досвід роботи з клієнтами різного віку, статі та гендерної приналежності. Працівники системи БПД проходять спеціальне навчання для роботи з надання гендерно чутливих послуг.
за телефоном 0 800 213 103
у телеграм https://t.me/LegalAidUkraineBot (кнопка «Отримати консультацію»)
до найближчого бюро правової допомоги: https://bit.ly/bpd_buro
- Або завідайте до сектору «Чемеровецьке бюро правової допомоги», що знаходиться за адресою вул. Центральна, 28 смт. Чемерівці, контактний телефон (038 59) 2-01-27.