A A A K K K
для людей із порушенням зору
Закупненська громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

КОЖНІЙ ДИТИНІ - РОДИНУ!

Дата: 17.09.2023 11:49
Кількість переглядів: 77

Фото без опису

 Вперше в Україні свято День усиновлення відзначили 2009 року. Воно припадає на день християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії. І якщо з 2009 року свято відзначали 30 вересня, то минулого року президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким переніс День усиновлення на 17 вересня. На цю ж дату тепер припадає і свято Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії у зв’язку з реформою церковного календаря.

Сьогодні в Україні на одного кандидата в усиновлювачі приходиться близько 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. При цьому 70% – це діти старшого віку.

Більшість дітей-сиріт зараз влаштовані до сімейних форм виховання – перебувають під опікою, у дитячих будинках сімейного типу (ДБСТ), прийомних сім’ях, тимчасово влаштовані у сім’ї родичів. Але є діти,  евакуйовані у тому числі за кордон, які досі не мають статусу – продовжують бути в інтернатних закладах.

Згідно з даними Національної соціальної сервісної служби, зараз в нашій країні усиновити дитину хочуть 1656 людей. При цьому дітей, які є сиротами чи позбавлені батьківського піклування та очікують на усиновлення 15 697. 

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну всиновили 700 дітей. В більшості випадків люди хочуть усиновлювати здорових дітей до 5 років. Однак таких дуже мало. Більшість дітей, які очікують на всиновлення, старші 11 років. І майже половина з них мають братів чи сестер, яких не можна роз’єднувати.

«Третина дітей-сиріт перебувають в інтернатах. Існує думка, що в таких закладах лише діти з інвалідністю, але це не так. Причини соціальні – батьки просто не справлялись з вихованням. Тому так важливо розвивати соціальні послуги в громадах, що допоможуть зберегти родини та зменшити кількість дітей в інтернатних закладах.

Відтак Україні з 2016 року активно впроваджують соціальну послугу з патронату над дітьми.

Це нова форма тимчасового сімейного виховання дітей.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками.

Патронатна сім’я – тимчасова форма влаштування: термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців. Коли є обставини, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя триваліший термін, орган опіки та піклування може його продовжити, однак не більше ніж до шести місяців.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має позитивний досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для догляду, виховання та соціальної реабілітації дитини в своєму помешканні. Обов’язковою умовою є наявність у патронатного вихователя добровільного помічника з числа членів сім’ї.

Фінансування послуг патронату складається з оплати праці патронатного вихователя (п’яти прожиткових мінімумів для працездатної особи) та соціальних виплат на влаштованих під патронат (два прожиткові мінімуми на кожну дитину відповідного віку). Також у разі коли в сім’ї патронатного вихователя перебуває одночасно двоє і більше дітей, малюк віком до 1 року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина, розмір грошового забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину, але сумарно не більш як на 50%. Також роботодавець (орган опіки та піклування) сплачує єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування патронатного вихователя.

Обов’язкова умова: один з патронатних батьків має бути безробітним, бо основним місцем роботи стає опіка над дитиною, відповідно йому чи їй нараховуватиметься страховий стаж.

Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки. Дізнатися більше про умови та можливості оформлення патронату над дітьми можна у Службі у справах дітей Закупненської селищної ради.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь