Користування землею без правовстановлюючих документів: прокурори через суд домоглись стягнення до бюджету громади міста безпідставно збережених коштів орендної плати

Дата: 06.10.2023 15:32

Кам’янець-Подільською окружною прокуратурою встановлено факт використання земельної ділянки на території м. Камянець-Подільський без правовстановлюючих документів.

Зясувалось, що підприємець набув право приватної власності на об’єкт нерухомості, що розміщений на земельній ділянці комунальної форми власності. При цьому договір оренди земельної ділянки із органом місцевого самоврядування суб’єктом господарювання укладено не було. Відповідно до місцевого бюджету кошти за користування землею  не сплачувались.

Як результат, бюджет територіальної громади м.Кам’янця-Подільського недоотримав  майже 80 тисяч гривень.

З огляду на вказані порушення прокуратура стала на захист інтересів територіальної громади. Господарський суд  Хмельницької області задовольнив позовні вимоги прокуратури у повному обсязі. Наразі підприємця зобов’язано сплатити  на користь Камянець-Подільської міської ради вказану суму коштів.

Рішення суду не набрало законної сили.