Закупненська громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

ПОВІДОМЛЕННЯ про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля

Дата: 20.03.2025 11:33
Кількість переглядів: 33

ПОВІДОМЛЕННЯ

про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля

ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "АГРАРНА КОМПАНІЯ 2004" 33007579

(повне найменування юридичної особи, код згідно з ЄДРПОУ або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи - підприємця, ідентифікаційний код або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті)

інформує про намір провадити плановану діяльність та оцінку її впливу на довкілля.

1. Інформація про суб’єкта господарювання.

Україна, 31222, Хмельницька обл., Волочиський р-н, село Попівці, ВУЛИЦЯ ШКІЛЬНА, будинок 34, А

(місцезнаходження юридичної особи або місце провадження діяльності фізичної особи - підприємця (поштовий індекс, адреса), контактний номер телефону)

2. Планована діяльність, її характеристика, технічні альтернативи.

Планована діяльність, її характеристика.

Планова діяльність полягає у будівництві птахоферми по вирощуванню курей-бройлерів на території, що розташовується поза межами населеного пункту в південно-східному напрямку від с. Лісоводи Хмельницького р-ну Хмельницької обл. Кількість поголів’я одночасного утримання курей-бройлерів становить 150000 голів. Загальна річна кількість поголів’я курей-бройлерів становить 960000 голів/рік.

Технічна альтернатива 1.

На виробничому майданчику для реалізації планової діяльності передбачається будівництво 7 приміщень пташників для утримання курей-бройлерів. В приміщеннях 4-х пташників передбачається утримання по 19500 голів птиці, в приміщеннях 3-х пташників передбачається утримання по 24000 голів птиці. Технологія вирощування птиці напольна, із використанням глибокої підстилки із соломи. При використанні технології напольного утримання, у курей м’ясних порід покращується якість м’яса та збільшується його приріст, особливо у порівнянні з технологією кліткового утримання.

Технічна альтернатива 2.

Передбачається кліткова технологія утримання курей. Клітки розташовуються ярусами один над одним. Для збирання та видалення пташиного посліду використовуються підкліткові стрічкові транспортери. При клітковій технології утримання збільшується поголів’я птахів, що утримується в приміщеннях пташників, за рахунок того, що кліткові батареї розташовуються в декілька ярусів один над одним, збільшується кількість поголів’я птахів на одиницю площі та, відповідно, збільшується кількість викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Також технологія кліткового утримання птиці більш властива для утримання курей яєчних порід і у випадку із м’ясними породами птиці погіршує якість м’яса та швидкість набору ваги поголів’я. Технічна альтернатива 1 є найбільш ефективною з економічної та екологічної точки зору для утримання курей м’ясних порід.

3. Місце провадження планованої діяльності, територіальні альтернативи.

Хмельницька обл. Хмельницький р-н Лісоводи поза межами населеного пункту в південносхідному напрямку від с. Лісоводи на земельних ділянках з кадастровими номерами 6821284500:02:023:2020; 6821284500:02:023:1005; 6821284500:02:023:2014; 6821284500:02:023:1008.

3.1 Територіальні громади, які можуть зазнати впливу планованої діяльності.

Городоцька міська територіальна громада Хмельницького р-ну Хмельницької обл. (с. Лісоводи, с. Кремінна, м. Городок); Закупненська селищна територіальна громада Кам'янець-Подільського р-ну Хмельницької області (с. Дубівка).

Місце провадження планованої діяльності: територіальна альтернатива 1.

Хмельницька обл. Хмельницький р-н Лісоводи поза межами населеного пункту в південносхідному напрямку від с. Лісоводи Хмельницького р-ну Хмельницької обл. на земельних ділянках з кадастровими номерами 6821284500:02:023:2020 (площа 1,7525 га); 6821284500:02:023:1005 (площа 2,0 га); 6821284500:02:023:2014 (площа 1,8206 га); 6821284500:02:023:1008 (площа 2,0 га). Цільове призначення земельних ділянок – для ведення товарного сільськогосподарського виробництва..

Промисловий майданчик підприємства межує: - з півночі та північного сходу: територія с. Лісоводи (промислова, адміністративна та індивідуальна житлова забудова); - зі сходу, південного сходу, півдня, південного заходу: територія, вільна від забудови; - з заходу та північного заходу: територія с. Лісоводи (промислова забудова, городи, далі - індивідуальна житлова забудова). Також у південно-східному та західному напрямках від території об’єкту планованої діяльності (птахоферми) розташовуються водні об’єкти (стави). Будівництво птахоферми передбачено на території сільськогосподарського об’єкту тваринницького напрямку (бувшої ферми ВРХ), з наявними земельними ділянками відповідного цільового призначення, площі та вигідного логістичного сполучення; необхідними умовами розташування підприємства, які, зважаючи на специфіку виробничого процесу, відповідають вимогам діючих норм та правил, та забезпечують дотримання нормативів гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі.

Місце провадження планованої діяльності: територіальна альтернатива 2.

Хмельницька обл. Хмельницький р-н Лісоводи поза межами населеного пункту в південносхідному напрямку від с. Лісоводи Хмельницького р-ну Хмельницької обл. на земельних ділянках з кадастровими номерами 6821284500:02:023:2020 (площа 1,7525 га); 6821284500:02:023:1005 (площа 2,0 га); 6821284500:02:023:2014 (площа 1,8206 га); 6821284500:02:023:1008 (площа 2,0 га)..

Враховуючи переваги першої територіальної альтернативи, а саме: наявність транспортної інфраструктури, наявність існуючої території сільськогосподарського об’єкту тваринницького напрямку (бувшої ферми ВРХ), друга територіальна альтернатива не розглядається.

4. Соціально-економічний вплив планованої діяльності.

Соціально-економічний вплив очікується позитивний. Відбудеться збільшення робочих місць в регіоні із забезпеченням сучасних умов праці, наповнення місцевого бюджету. Виробництво якісного м’яса птиці задовільнить потреби харчової та переробної промисловості регіону, збільшить пропозицію на споживчому ринку у свіжому м’ясі птиці вищого ґатунку.

5. Загальні технічні характеристики, у тому числі параметри планованої діяльності (потужність, довжина, площа, обсяг виробництва тощо).

Загальна площа земельних ділянок, на яких розміщується об’єкт планованої діяльності (птахоферма) – 7,5731 га. Потужність виробництва – 2880 т/ рік готової продукції (м’ясо курейбройлерів по живій вазі). Проектом передбачено будівництво 7 приміщень пташників для утримання курей-бройлерів. В приміщеннях 4-х пташників передбачається утримання по 19500 голів птиці, в приміщеннях 3-х пташників передбачається утримання по 24000 голів птиці. Технологія вирощування птиці напольна, із використанням глибокої підстилки із соломи. Також для забезпечення функціонування птахоферми на території планованої діяльності передбачено будівництво та встановлення наступних об’єктів та обладнання: септиків, дезбар’єрів, бункерів для корму, твердопаливних котлів, складу золи, контрольно-пропускного пункту, пожежних резервуарів з насосною станцією, споруди протирадіаційного укриття, ставка-випаровувача.

6. Екологічні та інші обмеження планованої діяльності за альтернативами: щодо технічної альтернативи 1.

Екологічні та інші обмеження планованої діяльності встановлюються згідно Законодавства України (Кодекс цивільного захисту України, Земельний кодекс України, Водний кодекс України, Закони України «Про систему громадського здоров’я», «Про охорону земель», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про охорону атмосферного повітря», «Про управління відходами»). - дотримання вимог нормативно-правових актів щодо охорони атмосферного повітря; - дотримання вимог нормативно-правових актів щодо охорони водних об’єктів; - дотримання вимог нормативно-правових актів щодо поводження з відходами; - не допущення перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі населених пунктів; - дотримання нормативів вібраційного та шумового навантаження; - забезпечення виконання заходів у сфері цивільного захисту на об’єкті планової діяльності.

щодо технічної альтернативи 2.

Аналогічно до технічної альтернативи 1.

щодо територіальної альтернативи 1.

Екологічні та інші обмеження встановлюються згідно з вимогами законодавства України з дотриманням нормативів гранично допустимих рівнів екологічного навантаження на природне середовище та санітарно-гігієнічних нормативів.

щодо територіальної альтернативи 2.

Враховуючи, що перша територіальна альтернатива є пріоритетна, друга альтернатива не розглядається.

7. Необхідна еколого-інженерна підготовка і захист території за альтернативами:

щодо технічної альтернативи 1.

Інженерно-геологічні, геодезичні та інші вишукування у необхідному обсязі відповідно до проектних рішень, згідно чинного законодавства; дотримання технології утримання поголів’я птиці відповідно до проектних рішень та ВНТП-АПК-04.05 «Підприємства птахівництва»; вжиття заходів, направлених на запобігання виникненню аварійних ситуацій під час будівництва та експлуатації об’єкту.

щодо технічної альтернативи 2.

Аналогічно до технічної альтернативи 1.

щодо територіальної альтернативи 1.

Здійснення планованої діяльності відбуватиметься на орендованих земельних ділянках в межах промислового майданчика ПП «Аграрна компанія 2004». Розміщення технологічного обладнання проводиться з урахуванням вимог правил охорони праці, виробничої санітарії та охорони навколишнього природного середовища.

щодо територіальної альтернативи 2.

Враховуючи, що перша територіальна альтернатива є пріоритетна, друга не розглядається.

8. Сфера, джерела та види можливого впливу на довкілля: щодо технічної альтернативи 1.

1) Клімат та мікроклімат – вплив не суттєвий; 2) Повітряне середовище – викиди забруднюючих речовин під час вирощування поголів’я птиці та при експлуатації іншого виробничого облданання. 3) Водне середовище – вплив полягає в експлуатації артезіанської свердловини для забезпечення господарсько-побутових та виробничих потреб. 4) Ґрунти – вплив не суттєвий. 5) Рослинний і тваринний світ – опосередкований не суттєвий вплив через викиди забруднюючих речовин, виробничий шум. Під час будівельних робіт передбачено встановлення попереджувальних, захисних та огороджувальних конструкцій, облаштування тимчасового майданчика для стоянки автотранспорту та спецтехніки, облаштування місць тимчасового розміщення відходів.

щодо технічної альтернативи 2.

Аналогічно до технічної альтернативи 1.

щодо територіальної альтернативи 1.

Здійснення планованої діяльності в межах існуючої земельної ділянки не призведе до значного негативного впливу на природне середовище та здоров’я населення.

щодо територіальної альтернативи 2.

Враховуючи, що перша територіальна альтернатива є пріоритетна, друга не розглядається.

9. Належність планованої діяльності до першої чи другої категорії видів діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля (зазначити відповідний пункт і частину статті 3 Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”).

Перша категорія

19 Потужності для інтенсивного вирощування птиці Потужності для інтенсивного вирощування птиці (60 тисяч місць і більше), у тому числі бройлерів (85 тисяч місць і більше), свиней (3 тисячі місць для свиней понад 30 кілограмів або 900 місць для свиноматок);"

10. Наявність підстав для здійснення оцінки транскордонного впливу на довкілля (в тому числі наявність значного негативного транскордонного впливу на довкілля та перелік держав, довкілля яких може зазнати значного негативного транскордонного впливу (зачеплених держав).

Підстав немає

11. Планований обсяг досліджень та рівень деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля.

Планований обсяг досліджень та рівень деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з ОВД, буде виконаний згідно з п.2 ст.6 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» 2059-VIII від 23 травня 2017 року та відповідно до Загальних методичних рекомендацій щодо змісту та порядку складання звітів з оцінки впливу на довкілля, затверджених наказом Міндовкілля №193 від 15.03.2021 р.

12. Процедура оцінки впливу на довкілля та можливості для участі в ній громадськості.

Планована суб’єктом господарювання діяльність може мати значний вплив на довкілля і, отже, підлягає оцінці впливу на довкілля відповідно до Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”. Оцінка впливу на довкілля - це процедура, що передбачає:

підготовку суб’єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля;

проведення громадського обговорення планованої діяльності;

аналіз уповноваженим органом звіту з оцінки впливу на довкілля, будь-якої додаткової інформації, яку надає суб’єкт господарювання, а також інформації, отриманої від громадськості під час громадського обговорення, під час здійснення процедури оцінки транскордонного впливу, іншої інформації;

надання уповноваженим органом мотивованого висновку з оцінки впливу на довкілля, що враховує результати аналізу, передбаченого абзацом п’ятим цього пункту;

врахування висновку з оцінки впливу на довкілля у рішенні про провадження планованої діяльності, зазначеного у пункті 14 цього повідомлення.

У висновку з оцінки впливу на довкілля уповноважений орган, виходячи з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, визначає допустимість чи обґрунтовує недопустимість провадження планованої діяльності та визначає екологічні умови її провадження.

Забороняється розпочинати провадження планованої діяльності без оцінки впливу на довкілля та отримання рішення про провадження планованої діяльності.

Процедура оцінки впливу на довкілля передбачає право і можливості громадськості для участі у такій процедурі, зокрема на стадії обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, а також на стадії розгляду уповноваженим органом поданого суб’єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля.

На стадії громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля протягом щонайменше 25 робочих днів громадськості надається можливість надавати будь-які зауваження і пропозиції до звіту з оцінки впливу на довкілля та планованої діяльності, а також взяти участь у громадських слуханнях. Детальніше про процедуру громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля буде повідомлено в оголошенні про початок громадського обговорення.

У період воєнного стану в Україні громадські слухання проводяться у режимі відеоконференції, про що зазначається в оголошенні про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля та у звіті про громадське обговорення.

13. Громадське обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля.

Протягом 12 робочих днів з дня оприлюднення цього повідомлення на офіційному веб-сайті уповноваженого органу громадськість має право надати уповноваженому органу, зазначеному у пункті 15 цього повідомлення, зауваження і пропозиції до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля.

Надаючи такі зауваженні і пропозиції, вкажіть реєстраційний номер справи про оцінку впливу на довкілля планованої діяльності в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля (зазначений на першій сторінці цього повідомлення). Це значно спростить процес реєстрації та розгляду Ваших зауважень і пропозицій.

У разі отримання таких зауважень і пропозицій громадськості вони будуть розміщені в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля та передані суб’єкту господарювання (протягом трьох робочих днів з дня їх отримання). Особи, що надають зауваження і пропозиції, своїм підписом засвідчують свою згоду на обробку їх персональних даних. Суб’єкт господарювання під час підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля зобов’язаний врахувати повністю, врахувати частково або обґрунтовано відхилити зауваження і пропозиції громадськості, надані у процесі громадського обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля. Детальна інформація про це включається до звіту з оцінки впливу на довкілля.

14. Рішення про провадження планованої діяльності.

Відповідно до законодавства рішенням про провадження даної планованої діяльності буде

Висновок з оцінки впливу на довкілля

(вид рішення відповідно до частини першої статті 11 Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”)

що видається Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України

(орган, до повноважень якого належить прийняття такого рішення)

15. Усі зауваження і пропозиції громадськості до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, необхідно надсилати до

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України , 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, OVD@mepr.gov.ua, (044) 206-31-40; (044) 206-31-50, Заступник директора департаменту – начальник відділу оцінки впливу на довкілля Департаменту екологічної оцінки – Грицак Олена Анатоліївна

(найменування уповноваженого органу, поштова адреса, електронна адреса, номер телефону та контактна особа)


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь